روانشناسی | بلاگ

روانشناسی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

حرکات قالبی عبارت است از حرکات تکراری و بی هدف و بی فایده، مثل تکان دادن دست به حالت خداحافظی، کوبش سر به دیوار یا اشیای دیگر، حرکت دادن بدن به جلو و عقب. این رفتارها می توانند باعث صدمه یا جراحت وارد کردن به خود شود و بر سلامت عمومی فرد تاثیر منفی بگذارند. در اجرای مهارت های موجود اختلال به وجود آورند و یادگیری مهارت های جدید را مختل کنند. در اینجا به بررسی علائم، نحوه شکل گیری و درمان اختلال حرکات قالبی پرداخته ایم. برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلال حرکات قالبی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

اختلال حرکات قالبی,علل اختلال حرکات قالبی,نشانه های اختلال حرکات قالبی,درمان اختلال حرکات قالبی,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 17:40

سندرم پاهای بیقرار یکی از انواع اختلال خواب است که به احساس و حرکت مربوط می شود، فرد احساس ناخوشایند در پاها دارد که منجر به مسائل و مشکلاتی در کیفیت زندگی علی الخصوص خواب می شود. سندرم پاهای بی قرار با نام RLS نیز شناخته می شود. این احساس ناخوشایند نه فقط در پاها بلکه گاهی در دستها و شکم نیز احساس می شود. در این مقاله درباره علائم، علل و درمان سندرم پاهای بی قرار بحث خواهیم کرد. برای اطلاع از انواع اختلال خواب کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سندرم پاهای بی قرار می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

سندرم پاهای بی قرار,علل سندرم پاهای بی قرار,نشانه های سندرم پاهای بی قرار,درمان سندرم پاهای بی قرار,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 17:26

خیانت در مردان از دلایل متفاوتی برخوردار است. قبل از هر چیزی باید دانست که علت خیانت با صفات و ویژگی های شخصیتی افراد رابطه ای مستقیم دارد. نشانه های مختلفی می تواند بیانگر بی میلی به ارتباط عاطفی باشند و بی میلی در نهایت یکی از فاکتورهایی است که می تواند خیانت را سبب ساز شود. روابط جنسی کم و نامطلوب و سرد و عدم توجه و پیگیری رفتارهای همسر می تواند از نشانه های خیانت در مردان باشد. همچنین مخفی کاری ها و آمد و رفت های بدون توضیح و کم سابقه نیز از معیارهای این اتفاق هستند. برای دریافت مشاوره خیانت کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه علائم و نشانه های خیانت مردان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

علائم و نشانه های خیانت در مردان,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 17:14

رضایت زناشویی چیست و چه اهمیتی در ارتباط زناشویی دارد؟ رضایت زناشویی یکی از عواملی است که می تواند مدل رابطه و میزان درگیری زوجین و نحوه حل درگیری ها را پیش بینی کند. تحقیقات بیانگر این مسئله هستند که زوج هایی که احساس رضایت از زندگی زناشویی خود دارند، در زندگی ثبات بیشتر داشته و برای حل کردن مشکلات و تعارض های آتی بیشتر از افرادی که رضایت آن ها پایین است پیش قدم می شوند. به طور کلی عوامل موثر بر رضایت زناشویی به عنوان یک فاکتور پیش بین در مطالعات روانشناسی به کار برده می شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رضایت زناشویی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

رضایت زناشویی,عوامل موثر بر رضایت زناشویی,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 17:03

سندرم ورنیکه کورساکوف چیست؟ سندرم ورنیکه کورساکوف یک نوع اختلال مغزی است که در اثر فقدان ویتامین ب1 یا تیامین رخ می دهد. این سندرم در واقع دارای دو وضعیت است که می توانند با هم رخ دهند، اختلال ورنیکه و سندرم کورساکوف. اغلب افراد ابتدا تشخیص اختلال ورنیکه می گیرند سپس تشخیصسندرم کورساکوف. نشانه های سندرم ورنیکه کورساکوف شامل گیجی و سردر گمی، تغییراتی در بینایی، داستان سرایی های غلط، تحریف حافظه می باشد. در ادامه به توصیف بیشتر علائم، علل و درمان سندرم ورنیکه کورساکوف می پردازیم. جهتمشاوره روانشناسی کلیک کنید.
 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلال حافظه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

سندرم ورنیکه کورساکوف,نشانه های سندرم ورنیکه کورساکوف,علل سندرم ورنیکه کورساکوف,درمان سندرم ورنیکه کورساکوف,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 16:12

دون ژوانیسم به چه معناست؟ آیا تا به حال با افرادی که دون ژانیسم هستند برخورد داشته اید؟ شاید شما هم تابه حال با افراد یا به ویژه مردانی که ظاهرا روابط بسیار گسترده و پیچیده ی جنسی دارند برخورد کرده باشید. مردانی که چندین رابطه دارند، سریعا از روابط خارج می شوند و به همان سرعت وارد رابطه ی جدید می شوند. توانایی این را دارند که شدیدا برای رسیدن به معشوقه شان تلاش کنند و وقتی او را به دست آوردند به راحتی او را رها کنند. در این مقاله مردانی با ویژگی های دون ژوانیسم مورد بررسی قرار می دهیم. برای دریافت مشاوره پیش از ازدواج کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دون ژوانیسم می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

دون ژوانیسم,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 15:56

ممکن است شما به عنوان والدین نگران استفاده روزافزون فرزندانتان از اینترنت، گوشی هوشمند و شبکه های اجتماعی باشید و پیشگیری از اعتیاد به اینترنت می تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. ممکن است عبارت اعتیاد به اینترنت را شنیده اید و نگرانید مبادا فرزندان یا اطرافیان شما هم در دام آن افتاده باشند؟ در مقالات دیگر از اعتیاد به اینترنت و نشانه های آن صحبت کرده ایم. حال اگر اطرافیانتان هنوز اعتیاد پیدا نکرده ولی شما نگران هستید و دوست دارید از این امر پیشگیری کنید، با خواندن این مقاله می توانید به آن ها کمک کنید. برای اطلاع از انواع اعتیاد به اینترنت کلیک کنید.
 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد به اینترنت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

پیشگیری از اعتیاد به اینترنت,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 11 شهريور 1397 ساعت: 15:15

الکل یکی از انواع مواد اعتیادآور به حساب می آید و  قدرت اعتیادآوری آن کمتر از سایر مواد نیست.الکل جزء مواد کند کننده فعالیت بدن دسته‌بندی می‌شود که سرعت عملکردهای حیاتی بدن را کاهش می‌دهد. در نتیجه فردی که اعتیاد به الکل  سرعت پردازش اطلاعات درذهنش کم شده و باعث می شود که عکس العمل های کندی از خود نشان دهد، بریده بریده صحبت کند و راه رفتن برایش سخت می شود. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلالات اعتیاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

اعتیاد به الکل,نشانه های اعتیاد به الکل,علل اعتیاد به الکل,درمان اعتیاد به الکل,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 21:34

نشانه های خیانت زنان بیشتر به دلیل فقدان ارتباط عاطفی عمیق و کارامد اتفاق می افتد. معمولا زنانی که احساس می کنند طرد شده و یا در روابط عاطفی به اندازه کافی فهمیده نمی شوند دست به خیانت می زنند. همچنین عواملی مثل بیماری های روانی و اعتیاد و فقر نیز می تواند از دلایل این امر باشد. معمولا زنانی که روابط موازی داشته و خیانت می کنند رفتارهای تکانه ای بیشتری از خود نشان می دهند و مخفی کاری های آن ها و به دنبال آن اضطراب بیشتری را نشان می دهند.
 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نشانه های خیانت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

نشانه های خیانت زنان,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 20:10

افسردهخویی یک نوع اختلال حال و وضع روانی است که در آن، یک حالت افسردگی مزمن در اکثرساعتهای شبانهروز، حداقل به مدّت 2 سال وجود داشته باشدبیماران افسردهخو معمولاً حالت خود راعادی تلقی میکنند و بسیاری از آنان اصلاً از وجود مشکل، آگاهی ندارندهر چند افسردهخویی باعثنوعی اختلال در عملکرد کاری، تحصیلی و اجتماعی میشود امّا میزان آن به شدّت اختلالی که بر اثرافسردگی اساسی (حادپیش میآید نیست.

 

برای دریافت مشاوره و درمان افسرده خویی و افسردگی می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشانسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

افسرده خویی,درمان اختلال افسرده خویی,نشانه های افسرده خویی,علل افسرده خویی,...ادامه مطلب
نویسنده : پوریا بازدید : 0 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 19:44