تفاوت مشاوره و روان درمانی

ساخت وبلاگ
چکیده : راهنمایی در این روش معمولا مراجعه کننده سوالاتی دارد که روانشناس به آنها پاسخ میدهد و در موار... با عنوان : تفاوت مشاوره و روان درمانی بخوانید :

راهنمایی 
در این روش معمولا مراجعه کننده سوالاتی دارد که روانشناس به آنها پاسخ میدهد و در موارد لازم توصیه هایی میکند که از سوی مراجعه کننده پذیرفته میشود لذا برای حل مشکلات اساسی و پیچیده روانشناختی شیوه مناسبی نمیباشد .

مشاوره
فرایندی فعال و پویاست که درآن مشاور روانشناس در تجربیات مراجعه کننده خود شریک شده و به او کمک میکند تا با بازبینی مسائل خود تصمیمات موثر و کارآمد را انتخاب نماید نه اینکه روانشناس  آنها را نصیحت کند  و بگوید که چه بکنند ویا چه نکنند.

کیومرث فرحبخش در پاسخ به سوال  مشاوره چیست؟ چنین پاسخ می دهد:

 مشاوره یک حرفه یاورانه است که از علوم مختلف بخصوص علوم انسانی مانند روان شناسی علوم تربیتی جامعه شناسی اقتصاد فلسفه روان پزشکی نورولوژی. حتی تاریخ استفاده می کند تا به مردم کمک کند در زندگی پیچیده صنعتی امروز به راحتی به حیات خود ادامه دهند. نقطه تمرکز مشاوره کمک به مردم برای تصمیم گیری است.
 

زندگی سراسر تصمیم گیری است خوشبختی یا پیچیدگی یک انسان عمدتا به تصمیم های ریز و درشت او مربوط می شود. برخی تصمیم گیری ها نقش اساس در زندگی این هستند . هر لحظه زندگی ما نتیجه تصمیم های گذشته ما است.
 

بنابر این مشاوره در تصمیم گیری های اساسی موجب نجات و عدم تصمیم گیری درست موجب تباهی است. عمده تباهی های ما ناشی از تصمیم های غلط در زندگی است. مشاوره استفاده از تمام دانش علوم انسانی برای کمک به مردم برای اتخاذ تصمیم موثر در زندگی است.زیرا هر آن و لحظه زندگی تصمیم گیری است.
 

برای خواندن ادامه مطلب تفاوت مشاوره و روان درمانی به سایت مراجعه کنید.

برای مشاوره خانواده می توانید با مشاوران مرکز  هنر زندگی تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین کلیک کنید.

 

مشاوره,روان درمانی,مشاوره روانشناسی,آزمون روان درمانی,...
نویسنده : پوریا بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 15:55