روان درمانی و خود روان درمانی

ساخت وبلاگ
چکیده : روان درمانی نوعی درمان است که توسط مشاوران روانشناس و مشاوران و روانپزشکان متخصص... با عنوان : روان درمانی و خود روان درمانی بخوانید :

 

روان درمانی نوعی درمان است که توسط مشاوران روانشناس و مشاوران و روانپزشکان متخصص و آموزش دیده در حوزه درمان ارائه می شود. رواندرمانی فرآیندی است  متمرکز بر کمک به فردی که دچار مشکلی شده یا نگران از بروز مشکل است. مشاور روان درمانی به خوب شدن و یادگرفتن راه های مفیدتر در مواجهه با مشکلات یا مباحث درون زندگی هر فرد کمک می کند. یعنی می تواند هنگام گذر از دوره ای سخت ، یا تحت فشار زیاد، فرآیند ی حمایت کننده باشد، مثلاً آغاز کردن هر فعالیت جدید نظیر: شغلی جدید یا دوره تحصیلی تازه یا آمادگی برای ازدواج یا انتخاب فردی یا بچه دار شدن.
 

همچنین موضوعات منفی مثل دچار بیماری سختی شدن، شدت گرفتن اختلافات خانوادگی، تصمیم برای تغییر موقعیت خانوادگی، تنشهای بین والدین، بین فرزندان و یا گذر کردن از طلاق. بطور کلی رواندرمانی هرگاه فردی در زندگی فردی و جمعی ، روابط یا موضوعات کاری یا نگرانی خاص در زمینه بهداشت روان به چالش بیفتد ، توصیه می شود. اگر این مباحث یا نگرانی ها او را با میزان زیادی از درد یا عصبانیت برای بیش از چند روز مواجه کنند، ضرورت رفتن نزد روانشناس رواندرمانگر دو چندان می شود .
 

برای خواندن ادامه مطلب روان درمانی به سایت مراجعه کنید.

برای مشاوره روان درمانی می توانید با مشاوران مرکز  هنر زندگی تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوران روانشناسآنلاین کلیک کنید.

روان درمانی,مشاوره روانشناسی,خود درمانی,...
نویسنده : پوریا بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 18:04