تفاوت زنان و مردان از دیدگاه روانشناسی

ساخت وبلاگ
چکیده : چرا مردان گوش نمی‌دهد و زنان نقشه خوان نیستند؟ واقعیت جدی و خنده‌دار از نظر&nbs... با عنوان : تفاوت زنان و مردان از دیدگاه روانشناسی بخوانید :


چرا مردان گوش نمی‌دهد و زنان نقشه خوان نیستند؟ 

واقعیت جدی و خنده‌دار از نظر مشاور روان درمان آن است که زنان و مردان در روش ارتباط با هم متفاوتند. بخشی از این تفاوت‌ها که به بقاء نیز مربوط است در طی دوران طولانی تکامل انسان به دست آمده است. در طی این دوران مردان به شکارمی‌رفتند و باید بر کار خود تمرکز می‌کردند، و زنان به پرورش کودک مشغول بودند و بر امور خانه و حفظ روابط متمرکز بودند. در نتیجه این تفاوت در انجام وظایف در طی دورانی بسیار طولانی، هر جنس در ارتباط با دیگران در کنش‌های متفاوتی تخصص یافتند، برخی از تفاوت‌ها که پژوهش‌ها ی مشاور روانشناس آن را اثبات کرده است عبارت است از


مراکز سخن گفتن مردان کمتر از زنان است.

مادرها، دخترها و خواهرها غالباً به نیابت از مردان خانواده حرف می‌زنند: از یک پسر بچه 5 ساله سؤال کنید «چطوری؟» بلافاصله مادر یا خواهر او به نیابت از وی پاسخ می‌دهند «خوبم، متشکرم!»

مردان در حرف زدن و گوش کردن فقط از نیمکره چپ خود استفاده می‌کنند، زنان هنگامی که حرف می‌زنند و گوش می‌کنند نیمکره چپ و راست هردو فعال است، آنان با تمام مغز و مردان با نیمی از مغز خود حرف می‌زنند و گوش می‌کنند.
 

برای خواندن ادامه مطلب تفاوت زن و مرد به سایت مراجعه کنید.

برای مشاوره خانواده می توانید با مشاوران مرکز  هنر زندگی تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوران روانشناسآنلاین کلیک کنید.

 

تفاوت های زن و مرد,دیدگاه روانشناسی,...
نویسنده : پوریا بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 18:22