9 نكته حساس براي تربيت فرزند كه همه بايد بدانيد

ساخت وبلاگ
چکیده : 9 نکته حساس برای تربیت فرزند که همه باید بدانند &nb... با عنوان : 9 نكته حساس براي تربيت فرزند كه همه بايد بدانيد بخوانید :
9 نکته حساس برای تربیت فرزند که همه باید بدانند


كودكان همچون لوحی پاك و تمیز می باشند كه والدین با رفتار خود میتوانند هر نوشته ای را روی آن ثبت كنند. تربیت كودكان با رعایت 9 نکته حساس برای تربیت فرزند ، در واقع همان چیزی است كه شما در لوح روان ایشان قرار میدهید. كودك با رشد خود بمرور آنچه را بطور مستقیم و غیر مستقیم به او می آموزید را یاد میگیرد و 9 نكته حساس برای تربیت فرزند را در این آموخته ها بكار میبندد و به این ترتیب رفتارها در او شكل میگیرد و تربیت او نمایان میشود. در بسیاری از موارد استفاده از لوازم كمك آموزشی میتواند به كودك در این زمینه كمك كند ولی با این وجود پدر و مادر باید از نظر دانش تربیت فرزندان كاملا آگاه باشند. 9 نكته حساس برای تربیت فرزند كه باید همه بدانند ، والدین را در تربیت فرزندان كمك میكند. این 9 نكته در تربیت همه فرزندان یكسان است و البته رعایت این 9 نكته برای تربیت فرزندان از اهم نكات است. مشاوران مركز روانشناسی هنر زندگی سعی در ارائه مشاوره های نوین و كاربردی برای تربیت فرزندتان است. مركز مشاوره هنر زندگی در تمام مراحل تربیت فرزندتان با بهترین مشاوران در خدمت است.

نکات مهم برای تربیت کودکان

تاثیر تربیت روی زندگی و روان كودك و فرایند یادگیری در كودك

9 نکته حساس برای تربیت فرزندکه در تربیت فرزند مطالب وجود دارد كه باید شامل جنبه های مختلف تربیت فرزند از نظر عاطفی، روانی، بهداشتی، اخلاقی، شكوفایی، كار گروهی و همكاری، فیزیكی و رشد، تحصیلی، پرورشی و آموزشی و... تربیت یك كودك باشد كه تربیت كودك را در مراحل مختلف زندگی بسیار دشوار می سازد. به همین منظور لازم است زوجهای جوان برای دریافت راهنمایی و مشاوره به مراكز مشاوره معتبر مراجعه كنند. گرفتن مشاوره از متخصصین با تجربه و با دانش بروز میتواند بار زیادی از نگرانی والدین برای تربیت كودك را كم كند. 9 نکته حساس برای تربیت فرزند که همه باید بدانند ،در واقع چكیده نكات تربیت و پرورش كودك است. به همین دلیل در مراكز مشاوره روانشناسی، مشاوره به والدین از مهمترین و اساسی ترین نكات شروع میشود. والدین باید از نكات تربیتی 9 گانه مهم كه در هر گروه سنی متفاوت است آگاه باشند. علاوه بر این 9 نكته بسیار مهم، چندین نکته حساس برای تربیت فرزند چه برای دختر و چه پسر وجود دارد كه باید رعایت شوند. اگرچه ممكن است بسته به جنسیت كودك در برخی نكات با هم متفاوت باشند ولی در بیشتر موارد مشترك بوده و 9 نکته حساس برای تربیت فرزندکه همه باید بدانند، كاملا در آنها یكسان است. به تدریج كه كودك رشد میكند، تفاوت ها آشكارتر میشود و لازم است در این موارد با مشاوران مركز هنر زندگی مشورت نمایید. برای رعایت 9 نکته مهم برای تربیت فرزند، فرزندان خود را با استفاده از مشاورانی كه میتوانند تا مراحل نهایی تربیت، فرزند در كنار شما باشند بهتر پرورش دهید. تربیت فرزند پایه اساسی ایجاد و پرورش استعدادهای خاص فرزند شما است و با پرورش این تواناییها میتوانید آنرا در رسیدن به شادی و موفقت كمك و یاری نمایید. در این 9 نکته مهم برای تربیت فرزند مجموعه ای از دستوالعمل ها برای تربیت همه جانبه فرزند شما موجود است. 

 

در زیر 9 نكته مهم برای پرورش و تربیت فززند شما ارائه شده است

1- همیشه به كودك خود سلام كنید و به او احترام بگذارید
2- زمانی با كودك سخن بگویید و یا بازی كنید كه او مشتاق باشد
3- در تربیت كودك خود از زورگویی پرهیز كنید و مفاهیم زندگی را با زبان كودك و با عمل خود آموزش دهید
4- با كودك رفتار محبت آمیز داشته باشید
5- برای آموختن زندگی به كودك عجله نكنید و اجازه بدهید او از كودكی خود لذت ببرد
6- ناكامی كودك را محترم بشمارید و او را از شكست نترسانید
7- كودك را برای خودش و بر اساس توانایی هایش پرورش دهید و نه برای اینكه تصویری از آرزوهای شما باشند
8- با صبر و سكوت با كودك خود ارتباط برقرار كنید
9- به سخنان و نواهای كودك گوش دهید و هرگز سعی در خاموش كردن كودك نكنید.

چرا باید به این 9 نكته مهم در تربیت فرزند اهمیت بسیار داد؟ 

به گفته جبران خلیل جبران: شما می توانید، مهر خود را به کودکان بدهید، ولی نباید اندیشه و سلیقه و آرزوی خود را به آنها بدهید. كودك از همان بدو تولد دارای شخصیتی جداگانه است .اگر چه به پدر و مادر خود برای بقا نیازمند است، ولی نیازهای بالای مثلث مازلو به سرعت در وی شكل میگیرند و این امر بخوبی در این 9 نکته حساس كه برای تربیت فرزند ارائه شده است دیده میشود. كودك از همان ابتدا عشق و محبت و احترام را درك و آنرا جستجو میكند و عدم دریافت پاسخ مناسب به نیاز كودك او را دچار سرخوردگی و نوعی كج رفتاری ناشی از برآورده نشدن نیازهای اساسی میكند. 9 نکته حساس برای تربیت فرزند بیان میدارد كه امر تربیت و احترام به كودك بویژه در مورد نونهالان و كودكان بسیار چشمگیر است. زیرا در این مرحله نیازهای اساسی بقا در حال تكامل یافتن است و نیازهای احترام و ارزشمندی در حال تولد است. شما باید كودك را در تمام مراحل با جدیت در تربیت همراهی كنید و بگذارید او دنیای خودش را كشف كند و شما فقط مراقب و محافظ او باشید. از اینرو است كه این 9 نکته حساس برای تربیت فرزند را باید همگی بدانند تا در تربیت فرزند خود دچار زورگویی و انحراف نشوند.

منبع: مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

فرزند ، تربيت، حساس، 9 نكته,...
نویسنده : پوریا بازدید : 5 تاريخ : شنبه 5 اسفند 1396 ساعت: 14:51