کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم

ساخت وبلاگ
چکیده : کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم ... با عنوان : کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم بخوانید :
کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم

کودک حرف شنو چگونه کودکی کیست؟آیا حرف حرف شنو بودن کوک به معنای کودک مطیع و رام است؟ امروزه مفهوم کودک حرف شنو با آنچه که ما در گذشته میشناختیم تفاوت بسیاری کرده است ، ابزارهای ارتباطی باعث گردیده اند کودکان به طور طبیعی دارای روحی سرکش و نا فرمانبردار شوند امری که شاید چندان مطابق میل والدین کودکان نباشد و آنها را دچار مشکلات فراوانی در خصوص تربیت فرزندانشان نماید .در این مقاله در نظر داریم به این موضوع بپردازیم که چرا داشتن کودکان حرف شنو اهمیت دارد و اینکه از دیدگاه مشاوره روانشناسی چگونه می توان کودک حرف شنو داشت؟ در نظر داشته باشید که وقتی درجه حرف گوش نکردن کودکان به حدی باشد که بیم آن برود کودک ناخواسته به خود صدمه وارد کند، بهتر است از یک مشاور روانشناس یاری بجوییم.

چگونه کودک حرف شنو داشته باشیم


ژان ژاک روسو در این خصوص رهنمودی دارد شاید این سخن در نگاه اول چندان خوشایند نباشد اما برای داشتن کودکانی حرف شنو میتوانیم آنها را در موقعیت هایی دشوار که ناشی از حرف گوش نکردنشان باشد قرار دهیم ، بعنوان مثال اگر بطور مرتب بخواهیم با کودکان خود در خصوص استفاده از لباس گرم به مشاجره بپردازیم در نهایت ممکن است نه تنها به مقصود خود نرسیم بلکه حالتی از لجبازی و سرکشی را در آنها تقویت کنیم حال آنکه اگر اجازه دهیم آنان با عواقب ناشی از حرف گوش نکردن روبرو شوند ممکن است در دراز مدت به نتایج بهتری دست پیدا کنیم .
اگر به کودک یاد آوری کنیم که درد و رنج اکنون خود در اثر بیماری سرماخوردگی ناشی از حرف گوش نکردن در چند روز قبل و نپوشیدن لباس مناسب است احتمال آنکه در مراتب بعدی کودک به درجات بالاتری از فرمانبرداری و حرف گوش کردن برسد بالاتر است .
 

چه موقع از روش فوق میتوانیم استفاده کنیم


البته آنچه ذکر شد تنها در مواردی صدق می کند که صدمات احتمالی کودک به خود و یا دیگر کودکان محدود و کنترل شده باشد ، در مواردی که نافرمانی کودک به میزانی باشد که بیم خطرات و آسیب های جدی وجود داشته باشد استفاده از خدمات مشاوره گریز ناپذیر است.

کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم

لزوم تغییر در نگرش و دیدگاه ها


آنچه که توجه به آن برای والدین لازم و ضروری به نظر میرسد آنست که امروز دیگر انتظار داشتن کودک کاملا مطیع و فرمانبردار در حقیقت انتظاری نابجا ست ، علاوه بر اینکه این امر عملا امکان پذیر نیست اصرار بر انجام آن میتواند صدماتی جدی به روابط کودک و والدین درآینده وارد کند.
باید به خاطر داشته باشیم که خاطرات دوران کودکی جزئی مهم از خاطرات در کل دوران زندگی هر شخصی هستند ، خاطرات دوران کودکی قسمتی مهم از آن چیزی هستند که در آینده ضمیر ناخودآگاه کودک ما را می سازند.
بیگمان هیچکدام از ما دوست نداریم کودکانی فاقد اعتماد به نفس داشته باشیم اینگونه کودکان مشکلاتی جدی در خصوص ساختن زندگی و آینده خویش خواهند داشت. نوجوان و یا جوانی که ش با آنها را داشته باشد البته این احتمال هست که سر و صدای ناشی از بازی کودکان برای ما بزرگسالان ناخوشایند باشد بنابراین از کودک خود خواهیم خواست که سر و صدا نکند و همچون ما بزرگسالان بر روی مبل نشسته و در خصوص اقتصاد یا مسائل سیاسی به بحث و گفتگو بنشیند.
احتمالا زمانی که وی این درخواست ما را اجابت نمی کنند بسیار متعجب میشویم و آنرا به حساب این می گذاریم که کودک حرف شنو نداریم حتی شاید لازم بدانیم به یک مشاور روانشناس مراجعه کنیم
البته در خصوص مراجعه کردن به یک مشاور ما نیز با شما هم عقیده هستیم ولی در این مورد و یا مواردی مشابه این بیشتر باید در مورد بهبود و ارتقاء رفتار خودمان به مشاور مراجعه کنیم
برای صحبت با مشاور روانشناس به هنر زندگی سر بزنید

منبع: کودک حرف شنو | چگونه بچه ای حرف گوش کن داشته باشیم

کودک، حرف شنو ،چگونه ،بچه ای حرف گوش کن ،داشته باشیم,...
نویسنده : پوریا بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت: 18:56