روان درمانی و خود روان درمانی

ساخت وبلاگ
چکیده : روان درمانی و خود روان درمانی نویسنده : هنر زندگی ... با عنوان : روان درمانی و خود روان درمانی بخوانید :
روان درمانی و خود روان درمانی

 

رواندرمانی نوعی درمان است که توسط مشاوران روانشناس و مشاوران و روانپزشکان متخصص و آموزش دیده در حوزه درمان ارائه می شود. رواندرمانی فرآیندی است  متمرکز بر کمک به فردی که دچار مشکلی شده یا نگران از بروز مشکل است. مشاور روان درمانی به خوب شدن و یادگرفتن راه های مفیدتر در مواجهه با مشکلات یا مباحث درون زندگی هر فرد کمک می کند. یعنی می تواند هنگام گذر از دوره ای سخت ، یا تحت فشار زیاد، فرآیند ی حمایت کننده باشد، مثلاً آغاز کردن هر فعالیت جدید نظیر: شغلی جدید یا دوره تحصیلی تازه یا آمادگی برای ازدواج یا انتخاب فردی یا بچه دار شدن.
 

همچنین موضوعات منفی مثل دچار بیماری سختی شدن، شدت گرفتن اختلافات خانوادگی، تصمیم برای تغییر موقعیت خانوادگی، تنشهای بین والدین، بین فرزندان و یا گذر کردن از طلاق. بطور کلی رواندرمانی هرگاه فردی در زندگی فردی و جمعی ، روابط یا موضوعات کاری یا نگرانی خاص در زمینه بهداشت روان به چالش بیفتد ، توصیه می شود. اگر این مباحث یا نگرانی ها او را با میزان زیادی از درد یا عصبانیت برای بیش از چند روز مواجه کنند، ضرورت رفتن نزد روانشناس رواندرمانگر دو چندان می شود .
 

استثناهایی برای این قانون کلی وجود دارد، اما در بیشترمواقع ، حتی وقتی کاملاً مطمئن نیستید که ازرفتن به رواندرمانی سودی ببرید، ضرری نیز وجود ندارد.

میلیونها نفر هرساله یک رواندرمانگر را ملاقات می کنند و بیشتر مطالعات نشان می دهند مردمی که این کار را می کنند ، از این تعامل و گفتگو با فرد متخصص سود می برند.
 

بیشتر درمانگران نیز اگر اعتقاد داشته باشند شما از رواندرمانی سودی نمی برید یا به نظر آنان نیازیی نداشته باشید، با شما صادق خواهند بود و عنوان می کنند.

 به طور نمونه ، بیشتر مردم درمانگرشان را هفته ای یک بار به مدت 50 دقیقه ملاقات می کنند. رواندرمانی اغلب محدودیت زمانی دارد و بر اهداف خاصی که شما می خواهید به انجام برسانید، متمرکز می باشد.
 

بیشتر انواع روان درمانی ها تمرکز بر حل مشکلات دارند و هدف گراست. این بدان معنی است که در آغاز  درمان شما و درمانگر تصمیم می گیرید که چه تغییرات خاصی می خواهید در زندگی تان ایجاد کنید. سپس این اهداف اغلب به  هدف های قابل دسترسی کوچکتری شکسته می شوند و در برنامه رسمی درمان قرار می گیرند. بیشتر روان درمانگران امروزه بر کمک به شما در رسیدن به این اهداف تمرکز دارند و کار می کنند. این کار به آسانی از طریق صحبت کردن و بحث درباره شیوه هایی که روان درمانگر توصیه می کند و ممکن است به شما در هدایت نواحی دشوار درون زندگی تان کمک کند، انجام می گیرد. اغلب روان درمانی به یاد دادن ترمیم یا مدارا یا بهبود اختلال به مردم و توصیه ی ساز و کارهای اضافی که فرد ممکن است آنها را مؤثرتر بیابد، کمک می کند.


 

بیشتر رواندرمانی های امروزی کوتاه مدت هستند و کمتر از یک سال طول می کش%9 باورهای موجود فرد و حتی خود فرد می باشد. رواندرمانی وقتی فردی قادر و مایل به تلاش برای انجام دادن آن در محیطی ایمن و حمایت کننده باشد، موفق تر می باشد.

منبع: روان درمانی و خود روان درمانی

روان درمانی ،خود روان درمانی،روان درمانی،خود روان درمانی,...
نویسنده : پوریا بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت: 14:33