مهارت ارتباط موثر با انسانها

ساخت وبلاگ
چکیده : امپراتور فردریک- یک فرمانروای قرن نوزدهمی می‌خواست بداند انسانها در هنگام تولد با چه زبانی صحبت... با عنوان : مهارت ارتباط موثر با انسانها بخوانید :

امپراتور فردریک- یک فرمانروای قرن نوزدهمی می‌خواست بداند انسانها در هنگام تولد با چه زبانی صحبت می‌کنند. زیرا او فرض کرده بود تنها وی به زبان انسانی صحبت می‌کند و زبان وی یک زبان اصیل انسانی است. او  می‌خواست بداند آیا انسان‌ها به زبان امپراتور یا زبان عبری، یونانی یا لاتین یا زبان دیگری صحبت می‌کنند؟ دستور داد شرایطی کاملاً طبیعی برای نگهداری از چند کودک فراهم کنند. سپس گروهی از نوزادان اسیران جنگی را گرفتند و آنها را تا زمان آغاز سخن گفتن از شنیدن هر گونه صحبت انسانی محروم کردند. بچه‌ها تحت مراقبت تعدادی پرستار قرار گرفتند که حق نداشتند با آنها صحبت کنند. نتیجه چه شد؟ همه بچه‌ها مردند. فقدان ارتباط تا این حد مهلک است.

در داستان‌های کتاب مقدس شهر بابل، مردم دنیا گرد هم آمدند تا شهری بسازند که به عرش خدا برسد. در ابتدای کار، تلاش مردم به جایی نرسید چون در روابطی گیج کننده گرفتار شده بودند. در نتیجه برای ساختن این شهر خدایی بین آنها هماهنگی ایجاد نشد. منظور این داستان آن است که ارتباط نادرست، درک غلط، نقل قول نادرست یا حتی از دست دادن یگدیگر در غالب اوقات به خاطر مهارت‌های ارتباطی بین فردی غیرمؤثر است. مشاور روان درمان میگوید توانایی برخورد مؤثر با دیگران مهارتی مهم است. از نظر مشاور روانشناسی با یک برخورد مناسب، هر کسی قادر به درک دیگری خواهد بود، با برقراری ارتباط مردم یاد می‌گیرند همدیگر را دوست داشته باشند. بر هم تأثیر بگذارند. اعتماد ایجاد کنند و در مورد خود نیز بیشتر بدانند و بفهمند که مردم چگونه آنها را درک می‌کنند. کسانی که روابطی مؤثر با دیگران برقرار می‌کنند، می‌دانند چگونه با آنان با انعطاف، کاملاً ماهرانه، مسئولانه؛ و بدون قربانی کردن نیازها و تمامیت و کمال خود برخورد کنند.

 

برای خواندن ادامه مطلب مهارت ارتباط به سایت مراجعه کنید.

برای مشاوره روانشناسی می توانید با مشاوران مرکز  هنر زندگی تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین کلیک کنید.

 

مهارت,کسب,ارتباط,...
نویسنده : پوریا بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 13:57