زگیل تناسلی | از نحوه ابتلا و علائم تا درمان زگیل های تناسلی

ساخت وبلاگ
چکیده : زگیل تناسلی از جمله بیماری های شایع و عموما کم خطری است که از طریق ویروس پاپیلومای انسانی به وج... با عنوان : زگیل تناسلی | از نحوه ابتلا و علائم تا درمان زگیل های تناسلی بخوانید :

 

دلایل ابتلا به زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی معمولا به دنبال آمیزش های جنسی از نوع مقعدی، دهانی و یا آمیزش از واژن اتفاق می افتد و از فرد آلوده به ویروس به فرد سالم منتقل می شود. فعالیت این ویروس ها لزوما با چشم قابل مشاهده نیست، بدین معنی که شما می توانید با فردی که مبتلا به این ویروس است، آمیزش جنسی داشته باشید اما متوجه وجود بیماری در خود یا در شریکتان نشوید.
اکثر بیماران مبتلا به زگیل های تناسلی که از ویروس های جمعیت انسانی است از راه تماس مستقیم پوست به پوست منتقل می شود. بر اساس گزارش های مرکز کنترل و درمان بیماری های انسان، اکثر افرادی که فعالیت های جنسی دارند به طریقی مبتلا به این ویروس می شوند، اما ویروس نمی تواند بر آن ها اثر گذاشته و مشکل خاصی برای سلامتی آن ها ایجاد نمی کند و ویروس به خودی خود از بدن خارج می شود. این ویروس ها می تواند بر روی اعضای غیر جنسی بدن نیز رشد کند اما توان انتقال از فرد آلوده به سالم در آن وجود ندارد. برای مثال از طریق دست ها نمی تواند منتقل شود.
 

ویژگی های زگیل های تناسلی

مهم ترین ویژگی زگیل های تناسلی ناتوانی افراد در مشاهده آن ها با چشم غیر مسلح است. آن ها می توانند بسیار کوچک بوده و به رنگ خود پوست یا تیره تر ازآن باشند. نوک زگیل ها می تواند شبیه به گل کلم بوده و حالت صابونی مانندی در هنگام لمس کردن بر روی پوست ایجاد کنند. می توانند بر روی ناحیه تناسلی یا اطراف آن، جا بگیرند و شروع به رشد کنند.

 

نواحی رشد زگیل های تناسلی

در مردان می تواند در نواحی زیر دیده شود:
۱.آلت تناسلی
۲.پوست بیضه
۳.ران
۴.کشاله ران 
۵.داخل یا اطراف مقعد

و در زنان:
۱.داخل یا اطراف واژن
۲.داخل یا اطراف مقعد
۳.گردن رحم

همچنین ویروس های تناسلی می تواند بر روی لب ها، دهان، زبان و گلوی افرادی که با فرد مبتلا رابطه دهانی داشته اند بروز کند.

 

نشانه های زگیل های تناسلی

حتی اگر قادر به دیدن خود زگیل ها نباشیم اما آن ها می توانند موجب بروز نشانه هایی در افراد مبتلا شوند که شامل موارد زیر است:
۱.ترشحات واژن
۲.خارش
۳.سوزش
۴.خون ریزی
در صورت پخش شدن و یا بزرگتر شدن زخمهای تناسلی آن ها می توانند حالت ناراحت کننده و آزاردهنده ای را برای فرد مبتلا به وجود آورند.

 

درمان زگیل های تناسلی

متاسفانه درمان قطعی برای از بین بردن ویروس ها وجود ندارد. یکی از راه های از بین بردن این بیماری از بین بردن مستقیم توده های زگیل است که به دلیل فعالیت توده های ویروسی ایجاد می شود. متاسفانه حتی با از بین بردن مستقیم توده ها باز هم نمی توانیم بیماری را شکست دهیم و از پخش شدن آن جلوگیری کنیم.

درمان های موجود برای این بیماری از جمله موارد زیر است:
۱.ژل ها و کرم های موجود که با نام های کاندیلوکس یا آلدارا وجود دارند. آن ها حاوی موادی هستند که باعث تولید سیتوکین ها و دیگر موادی می شوند که فعالیت دستگاه ایمنی را افزایش می دهند.
۲.یکی دیگر از روش ها شست و شوی محل دارای زگیل با رزین فدوفیلین و شستن آن بعد از چند ساعت است که البته نیازمند به کمک به یک پزشک متخصص است.
۳.اینترفرون آلفا نیز از دیگر مواردی است که باعث افزایش پاسخ ایمنی می شود. آن ها نیز می تواند در درمان این بیماری موثر باشند.
۴.همچنین می توان با فریز کردن و لیزر باعث از بین رفتن زگیل ها شد. گزارش ها حاکی از آن است که جراحی با لیزر می تواند تا مدت بیشتری باعث کند شدن روند فعالیت ویروس ها شود. برای آشنایی با دیگر انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.

 

پیشگیری از ابتلا به زگیل های تناسلی

مهم ترین و اقتصادی ترین راه برای جلوگیری از ابتلا به زگیل های تناسلی برقرار نکردن رابطه جنسی با افراد بی بند و بار و استفاده از پوشش های حفاظتی در مواقعی که شریک جنسی مطمئن نیست. همچنین هلال احمر سالانه واکسنی برای مبارزه با این ویروس برای خانم ها در جامعه اختصاص داده تا آن ها را نسبت به این ویروس مقاوم کند.
همچنین لازم است اگر مبتلا به این ویروس هستید حتما آن را به شریک جنسی خود اطلاع دهید تا در صورت ادامه ارتباط شریک شما بتواند برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری اقدامات لازم را انجام دهد.
لازم به ذکر است که این ویروس در موارد نادر می تواند از طریق مادر آلوده، هنگام زایمان نیز به کودک منتقل شود، در نتیجه اگر مبتلا به این بیماری هستید بهتر است هنگام زایمان پزشک خود را از این بیماری مطلع کنید تا بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.
بهتر است مبتلایان به این ویروس دندان پزشک خود را نیز مطلع کنند تا از پخش شدن آن جلوگیری شود. برای آگهی از سایر بیماری ها و دریافت مشاوره به هنر زندگی مراجعه نمایید.
 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان زگیل های تناسلی می توانید با مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی،مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره خود ارضایی در مردان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زناشویی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران بارداری، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره یادگیری کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره بازی کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره تربیت کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره افسردگی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره جوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره طلاق، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره خیانت، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره کنترل استرس و مشاوره کاهش اضطراب و .... ارائه می دهد. تبادل نظر هنر زندگی را حتما ببینید.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:زگیل تناسلی | از نحوه ابتلا و علائم تا درمان زگیل های تناسلی

زگیل تناسلی,زگیل,درمان زگیل های تناسلی,علائم زگیل های تناسلی,نحوه ابتلا به زگیل های تناسلی,...
نویسنده : پوریا بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت: 13:46